Vycházejí reedice Zbabělců a Haškových povídek

pátek, 01 říjen 2021 10:34

Na 11. listopad 2021 ohlásila distribuční společnost Kosmas vydání dvou svazků České knižnice: 109. svazek přinese reedici proslulého románu Josefa Škvoreckého, 112. svazek reedici výboru z povídek humoristy Jaroslava Haška.

Kritické vydání Zbabělců, které pro Českou knižnici jako její třetí svazek v roce 1998 připravil Michael Špirit, autor poté označil za základní pro veškerá budoucí vydání. Pro přítomnou reedici editor text Zbabělců znovu přehlédl a také aktualizoval a významně rozšířil svůj komentář, v němž podrobně dokumentuje vznik a dobový ohlas románu i jeho textové proměny.

Obsáhlý výběr z Haškovy prozaické tvorby vychází v České knižnici znovu po třinácti letech, a to v revidovaném znění připraveném Marií Havránkovou a spolu s původním komentářem Milana Jankoviče, nově doplněný vysvětlivkami, které zpracovala Petra Hesová.